wiesci
Nagłowek

Zaglądając na tą stronę uzyskacie Państwo informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń w naszym przedszkolu. Tutaj umieścimy informacje o prowadzonych akcjach, projektach, a także o najważniejszych imprezach organizowanych dla naszych przedszkolaków i ich rodziców.

"MOJA RODZINA W RUCHU"

Zapraszamy do udziału w rocznym konkursie fotograficznym dla całej rodziny!

Celem konkursu jest promowanie i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu całej rodziny.

Konkurs polega na wykonaniu przez rodziców i dzieci albumu fotograficznego podczas wspólnej aktywności fizycznej w każdej porze roku.

Wykonane albumy dostarczamy do 8 czerwca 2018 na salę "Biedronek" lub "Świerszczy".

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami i życzymy miłej zabawy!

I edycja konkursu na najzdrowszy i najciekawszy jadłospis.

Konkurs skierowany do rodziców i dzieci naszego przedszkola.

Celem konkursu jest wskazanie, jak ważną rolę w życiu przedszkolaka pełni prawidłowe odżywianie się.

Regulamin konkursu:

1. Przygotowanie wspólnie, rodzic z dzieckiem dekalogu zdrowego żywienia przedszkolaka na jeden dzień.

2. Jadłospis powinien zawierać 3 posiłki: I śniadanie, II śniadanie, obiad.

3. Forma pracy dowolna.

4. Proponowane jadłospisu składamy na grupach dzieci w określonych terminach- harmonogram.

Uwagi.

1. Przedszkole jako organizator konkursu wybiera optymalny jadłospis z adnotacją o autorze.

2. Wybrany jadłospis zostanie zrealizowany w wyznaczonym dni o czym laureat zostanie poinformowany. Np: W tym dniu spożywamy posiłek według jadłospisu ( imię nazwisko dziecka z grupy ..................).

3. W przypadku zbliżonych jadłospisów zostanie dokonane losowanie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie, sprawicie Państwo sobie i dzieciom niebywałą radość i możliwość współuczestniczenia w życiu przedszkola.

Powodzenia !!!!!!!!!!!!!!!

II PRZEDSZKOLNY KONKURS- PRZEGLĄD PRZYRODNICZY

pt „ ROK OGRODNIKA”

w roku szkolnym 2017/ 2018

Regulamin konkursu - przeglądu:

Organizatorem jest:

Przedszkole nr 117 Im. Czecha

0s. Piastowskie 105, 61-164 Poznań

e- mail: p117@poznan.interklasa.pl

Cele i zadania :

1.Popularyzacja działań proekologicznych, przyrodniczych w środowisku przedszkolnym.

2. Stworzenie w środowisku przedszkolnym enklawy bioróżnorodności umożliwiającej bezpośrednie poznanie roślin.

3. Wzbogacanie wiedzy i doświadczeń dzieci w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

4.Inspirowanie dzieci do czynnego uczestniczenia w tworzeniu środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.

5. Rozwijanie wrażliwości dzieci na piękno przyrody poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie.

6. Kształtowanie postawy opiekuńczej wobec przyrody i budzenie odpowiedzialności za jej stan.

7. Włączenie przedszkolnej społeczności do systematycznych działań na rzecz środowiska w dzielnicy.

Warunki uczestnictwa:

1. Adresat: Poznańskie przedszkola.

2. Przyznane będą nagrody oraz dyplomy za uczestnictwo.

3. Konkurs- przegląd polega na:

- prowadzeniu upraw roślinnych na działce przedszkolnej( skalniak, klomb, rabatka , mini ogródek),

- przesłaniu zgłoszenia do organizatora konkursu- przeglądu w terminie do 15 listopada 2017 r.

- przygotowaniu albumu ze zdjęciami dokumentującymi działania przyrodnicze dzieci w mini ogródku z opisem i datą. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

4. Organizator dokona przeglądu i oceny zgłoszonych do konkursu- przeglądu albumów uwzględniając :

- wartości edukacyjne ogródków,

- różnorodność działań dzieci zawartych w albumie,

- wrażenia estetyczne,

- oryginalność działań przyrodniczych

5. Dostarczenie Załącznika Nr 1 i 2 do organizatora konkursu- przeglądu.

6. Ogłoszenie wyników: czerwiec 2018r, po otrzymaniu Zaproszenia do Przedszkola Nr 117.

Informacji na temat konkursu udzielają:

Koordynator: Donata Cwojdzińska; mail; donataswarzedz@op.pl

Paulina Bandosz

Serdecznie zapraszamy do udziału, życzymy powodzenia !!!!!!!

ZBOŻA ZJADAMY ENERGIĘ Z NICH MAMY - prezentacja

Quiz dla rodziców

Zboża zjadamy energię z nich mamy - podsumowanie akcji

Polecamy artykuł dotyczący zasad zdrowego odżywiania.

„Racjonalne żywienia dziecka w domu i w przedszkolu” - Elżbieta Szlandrowicz

„Zabawy teatralne w przedszkolu” -  D. Mégrier